Na ndiqni

Zvicra

Paralajmëron dorëqje nga LDK, nëse i jepet mandati Hashim Thaçit

Më: 1 qershor 2018 Në ora: 23:17
Ismet Mjaki

Platforma për dialogun dhe qëndrimi ende jo përfundimtar i LDK-së  për mandatimin e Hashim Thacit për të udhëhequr dialogun përfundimtar me Serbinë, ka zgjuar reagime, përplasje deri në kërcënime të një pjese të deputetëve dhe zyrtarëve të LDK-së në Kosovë dhe jashtë vendit.

Një paralajmërim për dorëheqje e ka bërë edhe nënkryetari I Degës së LDK-së në Zvicër, Ismet Mjaki. Në një postim të fundit  të Mjakit në Facebook ai ka paralajmëruar se nëse LDK e voton Thaçin, ai do të japë dorëheqje.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test