Na ndiqni

Xhudo

Akil Gjakova i argjendtë në Hagë

Nga: Koha Më: 17 nëntor 2018 Në ora: 18:08
Pamje nga dueli

Akil Gjakova ka rrëmbyer medaljen e argjendtë në Grand Prix e Hagës.

Xhudisti nga Kosova humbi finalen ndaj rusit, Musa Mogushkov në kategorinë 73 kilogramë.

Finalja ishte një ndeshje mjaft e vështirë, dhe fituesi u vendos vetëm në vazhdime.

Kujtojmë se dje në këtë garë Distria Krasniqi e rrëmbeu medaljen e bronztë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test