Na ndiqni

Xhudo

Edhe Distria e Nora fitimtare, kualifikohet në gjysmëfinale

Më: 9 nëntor 2018 Në ora: 20:20
Foto nga ndeshja

(E plotësuar) - Që të dyja, Distria Krasniqi e Nora Gjakova kanë shënuar fitore në çerek finale.

Distria ka mposhtur gjermanen Katharina Menz me Ippon, ndërsa Julia Kawalczyk nga Polonia, që të dyja janë kualifikuar në gjysmëfinale.

Majlinda mposht hungarezen, kalon në gjysmëfinale

Kampionia Olimpike Majlinda Kelmendi, nuk ka të ndalur.

Kelmendi ka mposhtur Reke Pupp, nga shteti i Holandës në çerek finale.

Majlinda kualifikohet për gjysëm finale.

Kosova nis me fitore rrugëtimin drejt medaljeve në Uzbekistan

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova kanë nisur me fitore rrugëtimin drejt medaljeve në Grand Prixin që po mbahet në Tashkent të Uzbekistanit.

Krasniqi fitoi në raundin e dytë ndaj izraelites Tamar Malca ndërsa Gjakova mposhti garuesen nga Venezuela, Wisneybi Machado.

Pas gjysmë ore do të ndeshet edhe Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi që është në çerekfinale.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test