Na ndiqni

Xhudo

Xhudisti Zeka i argjendtë në Evropianin U21

Më: 15 shtator 2018 Në ora: 17:13
Shpat Zeka

Shpat Zeka është mposhtur në finale të Kampionatit Evropian për grupmoshat U21, duke siguruar medaljen e argjendtë.

Zeka siguroi tri fitore deri në finale, duke mposhtur garues nga Portugalia, Holanda dhe Polonia, ndërsa në finale u mposht nga garuesi gjeorgjian.

Trajneri Driton Kuka ka thënë se nuk kishte dhuratë më të mirë për ditëlindje sesa medalja e Zekës.

“I argjendtë me shkëlqim ari! Tash vajzat po mbesin pas meshkujve!”, ka shkruar Kuka.

Erza e Flaka mbetën pa medalje në Evropian edhe pse kishin gjasa reale e Shpati tejkaloj vetveten dhe na bëri krenar! E për mua fitoj këtë medalje dhuratë për ditëlindje. Krenar me nxënësit si gjithmonë”, ka shkruar ai.

Koha
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test