Na ndiqni

Xhudo

Trajneri i Majlinda Kelmendt kujton një thënie për Fadil Vokrrin, kur ishte fëmijë!

Më: 12 qershor 2018 Në ora: 11:48
Driton Kuka

Trajneri i krenarisë tonë, kampione olimpike Majlinda Kelmendit, Driton Kuka, kujton ditët e fëmijërisë kur motivohej shumë nga loja e Legjendës së Futbollit, Fadil Vokrri.

Image

Dritoni

“U rrita i motivuar nga i madhi Vokrri, sot e gjithmonë jam krenar me veprën tënde e më vonë me një miqësi të çiltër e të pastër në mes nesh! Artikulli i parë për mua nga mikja dhe Shkrimtarja që e kam edhe fqinj të parë Naime Beqiraj e ku me krenari potencoja dashurinë time për lojën e futbollit dhe idolin tim Fadil Vokrri! Pusho në paqe!”, shkruan Driton Kuka, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës në xhudo.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test