Na ndiqni

Xhudo

Cena, i dyti në Kampionatin Ballkanik

Më: 3 qershor 2018 Në ora: 15:36
Dardan dhe Aton Cena

Xhudisti Dardan Cena tregoi mjeshtrit e tija në Kampionatin Ballkanik dhe u stolis me medalje të argjendtë.

“Në Bihaç të Bosnjës dhe Hercegovinës është mbajtur Kampionati Ballkanik për kadetë. Klubi  ‘Polici’ nga Prishtina arriti ta ketë një garues në finale. Pra, Dardan Cena në kategorinë -50 kg me tri lufta të fituara deri në finale u desh të pajtohet me vendin e dytë.

Kjo është një sukses dhe përmirësim i tij se vjet për pionierë të vjetër është bërë i treti. Ndërsa garuesja e klubit ‘Studenti’ të Vushtrrisë Odeta Bajraktari me një luftë të fituar mbeti pa plasman”, tha Anton Cena, trajner i KXH ‘Policit’.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test