Na ndiqni

Xhudo

Dardan Cena fiton medaljen e argjendtë në kampionatin ballkanik

Më: 2 qershor 2018 Në ora: 20:52
Dardan Cena

Xhudisti Dardan Cena ka fituar medaljen e argjendtë në kampionatin ballkanik për kadetë, që po mbahet në Bihaq të Bosnjë e Hercegovinës.

Cena doli më i suksesshmi nga të gjithë garuesit tanë, duke fituar tri luftëra, derisa u ndalë në finale. 

Nesër garon Fationa Kasapi në kategorinë -57 kg.

KOK përgëzon suksesin e xhudistit Cena dhe ju uron fat dhe suksese garuesve tjerë, si dhe xhudistëve që po marrin pjesë Kupën evropiane për juniorë, që po mbahet në Leibnitz të Austrisë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test