Na ndiqni

Xhudo

Erza fitoi medaljen e artë dhe 100 pikë të reja për LO për të rinj, Buenos Aires 2018

Më: 19 maj 2018 Në ora: 22:16
Erza ka fituar medaljen e artë në Kupën Panamerikane

Erza Muminoviq ka fituar medaljen e artë në Kupën Panamerikane të xhudos për kadetë, të mbajtur sot në Panama City të Panamasë.

Xhudistja jonë fitoi të artën në kategorinë -44 kg, duke shtuar 100 pikë të reja për Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018.

Medaljen Erzës ia ndau ambasadorja e Kosovës në Panama, Zana Zeqiri Rudi.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test