Na ndiqni

Xhudo

Yjet e Kosovës stërviten edhe me Gallatasarayn

Më: 17 maj 2018 Në ora: 12:27
Një stërvitje e përbashkët

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka,  njëherësh trajneri më i mirë shqiptar, stërviten me klubin e xhudos Gallatasaray nga Stambolli.  “Kampi i trajnimit po ndodh! Ekipe të forta, edhe Gallatasarait! Java e dytë e trajnimit dhe e miqësisë së fortë”, shkruan Kuka. 

Xhudistet e xhudistët elit të botës, janë shumë kureshtarë që të shohin nga afër Pejën piktoreske dhe se si punohet me xhudon, pra qytet nga vijnë yjet Majlinda Kelmendi, kampione olimpike, Nora Gjakova kampione evropian, Distria Krasniqi nënkampione  evropiane, Akil Gjakova, Loriana Kuka etj.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test