Na ndiqni

Xhudo

Loriana Kuka mbetet pa medalje

Nga: KosovaPress Më: 28 prill 2018 Në ora: 16:54
Loriana Kuka dhe Driton Kuka

Loriana Kuka u ndalë në repesazh nga portugezja, Yahim Ramirez.

Një gabim i vogël i kushtoi me Ippon, në kategorinë -78 kilogramë, në Kampionatin Evropian Tel Aviv 2018. Loriana debutoi në evropian me një fitore dhe përfundoi në tetë garueset më të mira në Evropë, që është sukses i madh për të. Ekipi i xhudos e përfundon evropianin me një medalje të artë, një të argjendtë dhe me dy garues që përfunduan në tetë më të mirët.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test