Na ndiqni

Xhudo

Radha e Akil Gjakovës për medalje

Nga: Mediat Shqiptare Më: 27 prill 2018 Në ora: 10:39
Akil Gjakova

Sot është radha për perfomancën e Akil Gjakovës në kampionatin evropain të xhudos i cili është duke u zhvilluar në Tel Aviv të Izraeli-t.

Pas një të arte dhe një të argjendtë të fituar të enjten nga Nora Gjakova (-57 kg) dhe Distria Krasniqi (-52 kg), sot në gara do të jetë Akil Gjakova.

Akili garon në kategorinë -73 kilogramë. Rrethin e parë ai e kalon pa luftë, kurse në të dytën përballet me Cedric Bessi të Monakos, i cili po ashtu ka kaluar pa luftë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test