Na ndiqni

Volejboll

Shqipëria nisi përgatitjet

Më: 7 maj 2018 Në ora: 19:36
Pamje pra një ndeshje

Kombëtaret shqiptare të Volejbollit kanë nisur grumbullimin dje në mbrëmje, në kuadër të përgatitjeve për Europa League, turne ku marrin pjesë për herë të 3-të me radhë. Edicioni do të startojë më 20 Maj dhe Shqipëria do të përfaqësohet si me kombëtaren e femrave, ashtu edhe të meshkujve.

Kombëtaret do të stërviten dy herë në ditë në sallën sportive “Feti Borova” pranë Tirana Olimpik Park, sipas planit stërvitor të përgatitur nga trajnerët Altin Martiri për femra dhe Jani Melka për meshkuj. Ata kanë përpiluar edhe listat e lojtarëve, që kanë mbërritur në Tiranë dhe kanë nisur sot stërvitjen.

Lista e Kombëtares për meshkuj
1-Gazmend HUSAJ
2-Redi KOCI
3-Amarildo DELIU
4-Anton QAFARENA
5-Adri ARAPI
6-Aldo KUPI
7-Asmend KULA
8-Norgen BARUTI
9-Kreshnik MALAJ
10-Saimir DRAGOI
11-Entigleno NAZIFI
12-Marjan GJOKLAJ
13-Armando GAXIRI
14-Klaudio QERRAXHIA
15-Osman QEPA
16-Emiljano XHABRAHIM
17-Renato KOLA
18-Kristi BERDUFI
19-Anis ÇULLHAI

Lista e Kombëtares për femra
1-Arjola PRENGA
2-Esmeralda TUCI
3-Erblira BICI
4-Kejsi SHIRA
5-Amarilda SIJONI
6-Joana KUSHI
7-Malvina TUCI
8-Cindy MARINA
9-Artiola REXHEPI
10-Fatbardha PICAKU
11-Amelia QERSHIA
12-Çezarina XHEKA
13-Stela KIRI
14-Livia SHEHU
15-Sava THAKA
16-Sara HASKU
17-Xhozafa SEJFULLAI

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test