Na ndiqni

Volejboll

Kastrioti kampione për U-16

Më: 3 maj 2018 Në ora: 12:06
Kastrioti

Në Ferizaj ka përfunduar Kampionati i Kosovës për grupmoshën U-16, ku Kastrioti arriti të shpallet Kampion i Kosovës për vitin 2017/18, duke fituar ndaj Skenderaj në finale.

Në ndeshjen për vend të tretë ekipi i Klinës fitoj ndaj Prishtina Volle F me rezultat 2:0.

Kupën ekipit fitues i’a ndau kryetari i FVK- së z.Abedin Ibrahimi, ndërsa medaljet për tri vendet e para i ndanë Sekretari I Përgjithshëm i FVK-së z. Valon Nikçi dhe Komesari i Garave z. Lulëzim Gërguri.

Rezultatet e ndeshjeve të Play-off

Gjysëmfinalet

Kastrioti - Klina 2:0
Skenderaj - Prishtina Volley F 2:0

Ndeshja për vend të tretë

Klina - Prishtina Volley F 2:0

Finalja

Kastrioti - Skenderaj 2:0

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test