Na ndiqni

Volejboll

Prishtina dhe Ulpiana, kampionë të Ligës së Parë

Më: 23 prill 2018 Në ora: 11:33
KV Prishtina F.

Prishtina F. në konkurrencën e femrave është shpallur kampion i Ligës së Parë, pasi që finale ka fituar ndaj Ulpianës. Në konkurrencën e meshkujve ekip kampion i Ligës së Parë është shpallur Ulpiana nga Lypjani, pasi që në finale ka fituar ndaj Vëllaznimit.

Femrat

Ulpiana:Vllaznimi 3:2

(20:25,25:19,22:25,25:23,15:7)

Meshkujt

Prishtina-Ulpiana 3:1

(25:13,25:21,20:25,25:11)

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test