Na ndiqni

Vlora

Moti i keq dëmton linjat e energjisë elektrike

Më: 27 gusht 2018 Në ora: 20:21
Ilustrim

Për shkak të motit të keq dhe stuhisë, janë dëmtuar disa linja elektrike në qytetin e Vlorës, çka ka sjellë ndërprerjen e energjisë elektrike.

Ndërkohë që punonjësit e OSHEE kanë zbritur në terren dhe kanë rregulluar të gjitha linjat e dëmtuara duke risjellë edhe njëherë energjinë elektrike për banorët e Vlorës.

Njoftimi i OSHEE.
Gjate dites se sotme rajoni i Vlores eshte perballur me mot te keq, me pasoja ne rrjetin elektrik ne disa zona, ky linjat jane te amortizuara, etj.

Brigadat e avarive jane ne gatishmeri te plote per cdo defekt te mundshem, duke patur edhe personel shtese apo baze materiale, nisur nga moti i paqendrueshem i diteve te fundit.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test