Na ndiqni

Vlora

Vlorë/ Del ekspertiza psikike për vrasësin e 8 personave në Selenicë, Ritvan Zykaj…

Nga: Mapo Më: 27 gusht 2018 Në ora: 14:22
Ritvan Zykaj

Autori i masakrës së Selenicës, Ritvan Zykaj, që vrau tetë anëtarë të fisit të tij rezulton të jetë pa asnjë problem mendore.

Në këtë konkluzion kanë arritur mjekët pasi autori i prangosur tashmë i është nënshtruar ekspertizës psikike dhe kontrolleve te detaujra mjeksore.

Mjekët thonë se i riu nuk është kuruar ndonjëherë dhe nuk rezulton të këtë as kartelë për ndonjë semundje psikike çka e bënë edhe më të rëndë siatuatn e tij pas krimit makabër ku u meri jeten 8 kushenrinjë të tij.

Mapo
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test