Na ndiqni

Ushqime

Kjo është sasia e duhur e uthullës së mollës që duhet të pini çdo ditë

Më: 22 nëntor 2018 Në ora: 07:36
Foto ilustrim

Konsumimi i uthulles së mollës ka shumë përfitimeve të ndryshme. Ajo mund të ndihmojë me problemet e stomakut, dhe dhimbjet e fytit; ajo gjithashtu ndihmon për të pastruar flokët me zbokth, puçrra në fytyre dhe shenjat.

Një mënyrë për të korrur përfitimet e këtij lëngu magjik është të provoni ta pini atë, por është e rëndësishme që ta pini në mënyrë korrekte dhe me sasinë e duhur. Ndoshta për një përfitim sa më të shpejtë të të mirave që sjell ajo, mund të mendoni që ta pini çdo dittë do të jetë më mirë, por JO!

Kjo mund t’ju shkaktojë shumë problem shëndetësore.

Uthulla e mollës Mesatarja e duhur është përzierja e një deri në dy lugë uthull molle holluar në një gotë uji. Nëse kjo pije është ende shumë e vështirë për t’u pirë për shkak të shijes së fortë, provoni të shtoni pak mjaltë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test