Na ndiqni

Ushqime

Si ta kuptoni nëse vezët janë të freskëta

Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 08:12
Vezë

Vezët kanë përdorim të përditshëm në ushqimin tonë, dhe zakonisht njerëzit duan të dinë nesë po blejnë vezë të freskëta apo jo.

Është një mënyrë për të kuptuar nëse veza është e vjetër, thjesht duke e vënë atë në ujë.

Mbushni një tas me shumë ujë dhe lëshoni vezët. Nëse veza zhytet në fund, kjo do të thotë se është e freskët. Në qoftë se del në majë, nuk është e freskët. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test