Na ndiqni

Ushqime

Si të shpëtoni nga ushqimi i tepërt gjatë ciklit?

Më: 10 nëntor 2018 Në ora: 17:58
Foto ilustrim

Një pjesë e madhe e femrave gjatë ciklit përjetojnë shtim të oreksit.

Dhe zgjidhja më e mirë në këtë rast nuk është të mos hani, por të ushqeheni shëndetshëm(peshk, mish, perime , djathë, arra, fruta të ndryshëm).

Po ashtu me një studim është bërë e ditur se gjatë kohës kur rritet dëshira për të ngrënë hormonet tona janë duke pësuar ndryshime.

Këto ndryshime mund të rregullohen me ecje, not apo ndonjë aktivitet tjetër.

klankosova
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test