Na ndiqni

Turizëm

Kuzhina e Pukës si ofertë turistike për ata që vizitojnë Shkodrën

Nga: atsh Më: 24 gusht 2018 Në ora: 17:38
Pamje nga Puka

Bashkia Pukë do organizojë eventin “Kuzhina lokale si ofertë Turistike për Zonën Ndërkufitare” Mali i Zi dhe Shqipëri, Bashkia Pukë ku ftohen të gjithë kuzhinierët e bujtinave të bëhen pjesë për të gatuar recetën tradicionale të zonës.

Bashkia Pukë  shprehet se “në kuadër të projektit “Kuzhina lokale si ofertë Turistike për Zonen Ndërkufitare” Mali i Zi dhe Shqipëri, Bashkia Pukë fton të gjithë kuzhinierët e bujtinave, hoteleve, restoranteve etj, që operojnë në territorin e bashkisë Pukë të marrin pjesë duke qenë protagonistë për të gatuar receta të ndryshme të cilat do të jenë të ndërthurura me gatimet tradicionale dhe ato moderne.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test