Na ndiqni

Tirana

Rrugët e Tiranës përmbyten nga reshjet, shiu vazhdon dhe sot

Më: 21 nëntor 2018 Në ora: 07:49
Tiranë

Kryeqyteti i Shqipërisë është përfshirë nga reshje të dendura shiu, që kanë sjellë për pasojë përmbytjen e disa rrugëve.

Dy ndër më të përmbyturat rezultuan “Ali Demi” dhe “Unaza e Re”.

Ndërkaq Instituti i Gjeoshkencave, publikoi disa të dhëna lidhur me parashikimin e motit për ditët në vijim. IGJEUM raporton se paraditja pritet që të ketë reshje intensive, sidomos në qarqet Vlorë, Gjirokastër, Shkodër dhe Kukës.

Qytetet e rrezikuara nga përmbytjet janë Vlora, Gjirokastra, dhe Elbasani.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test