Na ndiqni

Tirana

Unaza e Re, Doda: Nuk mjafton qiraja 3-vjeçare

Më: 19 nëntor 2018 Në ora: 22:17
Mesila Doda

Mesila Doda, e ftuar në emisionin Open me gazetaren Eni Vasili, komentoi çështjen e prishjes së banesave në zonën e Astirit.

Sipas saj, “ata që nuk janë të legalizuar dhe kanë 20 vite në atë pronë, nuk mund të mjaftohen me qira 3-vjeçare”.

“Jemi dakord me projektin, por jo kur ka dy standarde në trajtimin e pronave. Duhen futur në banesa sociale njerëzit. Nuk mund t’i nxjerrësh në mes të rrugës. Duhet një politikë sociale krejtësisht ndryshe”, theksoi Doda.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test