Na ndiqni

Tirana

Banorët e Astirit vijojnë protestën edhe pasdite

Më: 19 nëntor 2018 Në ora: 17:32
Protesta nga banorët e Astirit

Banorët e Astirit kanë bllokuar sërish rrugën në shenjë proteste për projektin e Unazës së Madhe që parashikon prishjen e banesave të tyre.

Ashtu si ditët e tjera, deputetët e opozitës ndodhen në mbështetje të protestës.

Banorët kanë bërë thirrje kundër qeverisë dhe Bashkisë së Tiranës dhe gjithashtu kanë kërkuar dëmshpërblim 100% për banesat e tyre.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test