Na ndiqni

Tirana

Evolon protesta tek bashkia: banorët ulen në shesh

Më: 12 nëntor 2018 Në ora: 11:13
Foto nga protesta

Ka evoluar protesta e banorëve të Unazës ë Re para bashkisë së Tiranës.

Protestuesit janë ulur në shesh dhe e kanë vendosur të mos ngrihen derisa të zgjidhet problemi i tyre.

Ata e kanë refuuar me butësi kërkesën e Policisë për të liruar rrugën dhe lejuar qarkullimin e urbanëve në krah të bashkisë së Tiranës.

“Policia është me ne – kanë thirrur ata. –

Të ulemi në sheh dhe të mos ngrihemi derisa të zgjidhet problemi ynë. Shtëpitë tona janë me gjak. Poshtë mafia e ndërtimit.”

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test