Na ndiqni

Tirana

Lëkundje tërmeti në Tiranë

Nga: ATSH Më: 17 dhjetor 2017 Në ora: 13:32
Tirana

Gjatë orëve të vona të natës në vendin tonë janë ndjerë lëkundje sizmike.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, bën të ditur se lëkundjet u ndjenë rreth orës 02:15 pas mesnate.

Njoftohet se epiqendra e tërmetit ka qenë rreth 48 km nga Tirana dhe 17 km nga Elbasani.

Tërmeti ishte me magnitudë 2.7 ballë i shkallës righter.

Image
ATSH
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test