Na ndiqni

Tetova

Tetovë, nxënësit në protesta kundër ndotjes së ajritt

Nga: Mediat Shqiptare Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 14:14
Nxënës të klasave të nënta të shkollave fillore “Kikish”, “Liria” dhe “Migjeni” në Tetovë

Nxënës të klasave të nënta të shkollave fillore “Kikish”, “Liria” dhe “Migjeni” në Tetovë, kanë dale sot në protesta në qendër të qytetit.

Nxënësit protestuan kundër ndotjes së ajrit, problem i cili është aktual në çdo qytet në vend.

Nxënësit fillimisht u mblodhën në qendër të qytetit, ndërsa më pas u nisën drejtë Komunës për të shpreh revoltën e tyre, kundër siç shprehen ata ndotjes enorme të ajrit e cila rrezikon shëndetin e tyre.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test