Na ndiqni

Tenis

Thiem është finalisti i parë i Roland Garros

Më: 8 qershor 2018 Në ora: 18:23
Dominic Thiem

Tenisti nga Austria triumfoi lehtësisht në gjysmëfinale.

Dominic Thiem bindshëm ka arritur të sigurojë finalen e Roland Garrosit, duke triumfuar 3-0 në sete (7-6, 7-5 dhe 6-1), ndaj italianit Mario Cecchinato.

Ishte pikërisht, Cecchinato befasia e këtij edicioni të grandslamit francez, pasi në çerekfinale e kishte eliminuar Novak Djokoviqin.

Thiem në finale do të presë fituesin e çiftit mes Rafael Nadal dhe Martin del Potro.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test