Na ndiqni

Tenis

I pamposhtur

Më: 10 maj 2018 Në ora: 12:14
Nadal

Rafael Nadal e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme rrugëtimin e tij drejt titullit të 6 në Turneun Masters të Madridit.

Tenisti spanjoll, kampioni në fuqi i këtij kompeticioni, i dha një leksion të mirë tenistit Gael Monfils, duke e mundur me rezultatin 2-0 për ta çuar në 19 numrin e fitoreve radhazi në fushat me dhè, pa humbur qoftë edhe një set.

Nadal i mbylli shumë shpejt llogaritë me Monfils, duke i fituar setet me rezultatin 6-3 dhe 6-1. Kjo ishte fitorja e 14 e Nadalit ndaj tenistit francez, në 16 përballjet e zhvilluara me të.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test