Na ndiqni

Tenis

Rafael Nadal, i pangopur. Arrin finalen e Montekarlos

Më: 21 prill 2018 Në ora: 16:52
Rafael Nadal

Rafael Nadal vazhdon të shkruajë historinë në tenis. Spanjolli do të luajë të dielën, në orën 14:30, finalen e turneut Masters të Montekarlos, turne të cilin e ka fituar 10 herë.

Nadal mundi në gjysmëfinale bullgarin Grigor Dimitrov me rezultatin 6-4 dhe 6-1, në 1 orë e 32 minuta lojë.

Në finale pret fituesin e çiftit Alexander Zverev-Kei Nishikori.

Të dielën, numri 1 i botës do të kërkojë në fushën “Raineri III” suksesin e 31 në turnetë Masters 1000.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test