Na ndiqni

Teknologji

Zbulohet arsyeja pse Facebook dhe Instagram dje ishin jashtë funksionit

Më: 21 nëntor 2018 Në ora: 09:20
Foto ilustrim

Facebook dhe Instagram dje kishin probleme serioze.

Përdorues të shumtë dje kanë raportuar për probleme në kyçje dhe përdorim të këtyre sajteve, ndërsa këtë e ka konfirmuar edhe vet Facebook.

“Dje, një konfigurim serveri ka shkaktuar probleme serioze për të gjithë përdoruesit në botë. Tashmë ky problem është zgjidhur dhe jemi kthyer në 100%. Kërkojmë falje për çdo shqetësim të shkaktuar”, thuhet në deklaratën zyrtare të Facebook për ABC News.

Si duket nuk bëhet fjalë për ndonjë sulm apo hack, thjesht një problem serveri që ka kërkuar më shumë kohë se zakonisht për t’u zgjidhur.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test