Na ndiqni

Teknologji

Bie nga funksioni ‘Instagram’

Më: 15 nëntor 2018 Në ora: 18:21
Ilustrim

Rrjeti social 'Instagram' para pak çastesh ka rënë nga funksioni.

Nuk dihen ende shkaqet pse ka ndodhur kjo rënie mirëpo përdoruesit nga mbarë bota kanë filluar të ankohen në Twitter.

Shpesh ndodh që të bien nga funksioni rrjete të ndryshme sociale, por më së shpeshti ndodh me Instagramin, kjo shpesh për shkak të sulmeve.

Por sulmet nuk janë arsyeja e vetme, pasi serverët e këtyre aplikacioneve nganjëherë tej-ngarkohen dhe ky është shkaku pothuajse kryesor. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test