Na ndiqni

Teknologji

Elon Musk planifikon ta blejë dhe ta shkatërrojë Facebook-un

Më: 15 nëntor 2018 Në ora: 15:42
Por shefi i SpaceX, Elon Musk

Në ditët e sotme, faqet e rrjeteve sociale janë bërë një forum mbizotërues botëror për të rritur e për fëmijë.

Por shefi i SpaceX, Elon Musk, ka dalur me një ide për gjigantin Facebook, pasi ai ka deklaruar se është i interesuar të blejë çdo aksion të kompanisë, duke e bërë atë në mënyrë efektive pronar i vetëm i platformës së mediave sociale.

”Kam disa të holla për t’ju vu flakën, kështu nëse Zuckerberg dëshiron të bëjë një marrëveshje, ai e di se ku mund të më gjejë” është shprehur Musk në një adresim të tij para investitorëve në një panel diskutimi.

Musk pastaj tregoi një prezantim në PowerPoint se çfarë do të ishte plani i tij për Facebook për të cilën platformë la të kuptojë se ai do ta fshijë përgjithmonë, njofton Klan Kosova.

“Të gjithë donin të dinin se çfarë do të bëja me Facebook dhe për aq sa di që njerëzit e pëlqejnë ta përdorin por unë kam një zgjidhje shumë më të mirë, dhe dua të them më mirë për njerëzit, nëse jo për të gjithë planetin tonë”.

Musk iu tregoi investitorëve në dhomë një video të animuar të një rakete SpaceX Falcon që shpërthen në qiell.

”Në një moment dy nxituesit e ngurta bien, rrëshqasin në një rrugë të saktë deri në bllokun e uljes. Të dy raketat janë të përkryer katrorë dhe njëri përfundon duke pushuar butësisht në një buton të madh të kuq të quajtur “DELETE”.

”Dhe ju mund të shihni se ajo përfundon duke shtypur butonin e fshirjes, e cila do të dërgonte një silur protonesh poshtë portit të shkarkimit të selisë së Facebook-ut, duke shkaktuar një reaksion zinxhir që duhet të shkatërronte platformën” përfundon Musk sqarimin e tij rreth planeve për Facebook.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test