Na ndiqni

Teknologji

Facebook do t’i lidhë njerëzit në mënyrë më të mirë!

Më: 7 maj 2018 Në ora: 12:29
Foto ilustrim

Facebook thotë se do të prezantojë një karakteristikë të re për takime romantike në platformën e tyre. Gjiganti i rrjeteve sociale ka qenë qendra e vëmendjes për disa javë të fundit pas një serie të shkeljeve të të dhënave.

Por duket se kompania e ka pushtuar këtë valë mjaft mirë dhe tani po shikon në të ardhmen. CEO i Facebook-ut Mark Zuckerberg konfirmoi dje se tipari i ri do të jetë në dispozicion shumë shpejt në platformë.

Megjithatë, Zuckerberg zbuloi diçka të rëndësishme. Tipari i ri nuk do të jetë vetëm për lidhje mes njerëzve. Tipari i takimeve do t’i japë njerëzve mundësinë për të ndërtuar “marrëdhënie afatgjata”.

Ky lajm erdhi gjatë konferencës vjetore të zhvilluesve F8. Zuckerberg ishte gjithashtu i shpejtë për të shitur këndin e privatësisë duke thënë se privatësia dhe siguria janë një prioritet për kompaninë.

Facebook tashmë po merret me një makth të butë PR në këtë moment. Kompania është akuzuar për të bërë shumë pak për të parandaluar Cambridge Analytica nga nxjerrja e të dhënave të përdoruesit dhe duke i përdorur ato në mënyrë të papërshtatshme.

Kohët e fundit, shoqëria e mediave sociale ka nxjerrë një sërë masash të dizajnuara për të përmirësuar dhe mbrojtur të dhënat e përdoruesit. Edhe pse kompania po lanson funksionimin e ri të takimeve, shumë nga përdoruesit ende duhet të sigurojnë që të dhënat dhe privatësia e tyre do të jenë të sigurta.

Telegrafi
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test