Na ndiqni

Teknologji

Facebook dëshiron të di se me kë flini

Më: 25 janar 2018 Në ora: 17:47
Ilustrim

Një nga çështjet e reja në Facebook është ajo se me kë flenë përdoruesit e rrjetit të njohur shoqëror.

Shumë prej tyre janë të hutuar se çfarë do të thotë kjo - a do të thotë anëtarë të familjes ose partnerë?

Tipari i ri që ka marrë shumë vëmendje në Facebook Feed News janë pyetje shumë interesante. Një prej tyre u veçua: "Me kë fle zakonisht?"

Ka dy mënyra për të interpretuar këtë pyetje - ose duke menduar për partnerët seksual ose për të gjithë njerëzit e tjerë që nuk janë partnerët tuaj. Sidoqoftë, është shumë e çuditshme.

Hulumtuesi parlamentar britanik Reshim Sharma është një nga njerëzit që erdhën me këtë pyetje:

"Mund të interpretohet në dy mënyra. Ne nuk duhet të ankohemi për Facebook, sepse çështjet e tjera janë shumë personale, si ajo që hera e fundit që isha në një periudhë të vështirë ... dhe unë mund të ndryshoj diçka në partnerin tim që do të ishte ... ' , thotë ai.

Facebook nuk donte të sqaronte kuptimin e kësaj çështjeje për "Business Insider", por nuk kishte asnjë dyshim se ajo tërhoqi vëmendjen më të madhe.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test