Na ndiqni

Teatri

Dy vlerësime për teatrin e Velesit, në festivalin e Moskës

Nga: Mediat Shqiptare Më: 30 maj 2018 Në ora: 20:29
Teatri i Velesit me komedinë “E veja u martua”

Teatri i Velesit me komedinë “E veja u martua”, me regji të Mlladen Kërstevskit, ka marrë dy çmime në Festivalin ndërkombëtar të teatrove “Klasika ruse”, që u mbajt në Moskë.

Teatri “Jordan Haxhi Kostantinov-Xhinot”, mori çmimin si shfaqja më e mirë e huaj.

Çmimi tjetër për këtë teatër ishte ai për ansambël më të mirë, për aktorët Marina Pop Pankova, Vasil Zafirçev dhe Mlladen Kërstevski.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test