Na ndiqni

Teatri

Burbuqe Berisha zgjidhet kryetare e Këshillit Drejtues në TKK

Nga: koha Më: 12 dhjetor 2017 Në ora: 10:27
Kujtim Gashi

Ministri i Ministrisë për Kulturë, Rini dhe Sporte, Kujtim Gashi ditë më herët ka emëruar Këshillin Drejtues të Teatrit Kombëtar të Kosovës, shkruan KultPlus.

Pas mbledhjes së parë të këtij këshilli, tashmë është zgjedhur edhe kryetari i tij Për këtë mandat kjo detyrë i është besuar Burbuqe Berishës.

koha
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test