Na ndiqni

Teatri

Pas renovimit hapet teatri i kukullave “Dodona”

Nga: klankosova Më: 9 dhjetor 2017 Në ora: 14:06
Teatri i kukullave “Dodona”

Sot u bë hapja e teatrit të kukullave Dodona pas disa muajve që janë bërë renovime.

Fëmijë nga kryeqyteti patën mundësi të shohin disa shfaqje gjatë ditës së shtunë, njofton Klan Kosova.

Besart Vllahinja, drejtori për Kulturë në Komunën e Prishtinës ka thënë se investimi në këtë teatër e kap shumën prej 58 mijë eurove.

Investime janë bërë në banjot e teatrit, në ulëse dhe në qatinë e këtij institucioni kulturor.

klankosova
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test