Na ndiqni

Teatri

Arkitektët: Teatri Kombëtar të rindërtohet siç ishte

Më: 11 mars 2018 Në ora: 13:05
Ilustrim

"Arkapia" e trajton çështjen e Teatrit Kombëtar nga këndvështrimi i arkitektëve. 

Rindërtimi duhet dhe është mëse i mundshëm aty ku është dhe siç ka qenë objekti në ditët e tij më të mira. 

Të ftuar Ledian Bregasi dhe Etleva Dobjani e cila udhëhoqi para disa vitesh një studim mbi Teatrin Kombëtar.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test