Na ndiqni

Teatri

Anulohet shfaqja e dokumentarit serb kundër shqiptarëve në Stokholm

Nga: klankosova Më: 17 nëntor 2017 Në ora: 09:55
Shfaqja në Stokholm “Kosovo, a Moment in Civilization”

Dokumentari “Kosovo, a Moment in Civilization” i regjisorit serb, Boris Malagurski, që planifikohej të shfaqej në ABF të Stokholmit është anuluar, transmeton Klan Kosova.

Lajmin e ka bërë të ditur Salih Shala përmes një njoftimi në Facebook, ku ka njoftuar se i ka bërë kërkesë ABF-së për të mos e lejuar një shfaqje të tillë në qendër të Stokholmit.

Ai pohon se sot ka marrë përgjigje nga shefja e komunikimit nga ABF për anulimin e këtij dokumentari pasi që ky dokumentar nuk e reflekton barazinë dhe të drejtat e njeriut që sundojnë në Suedi.

klankosova
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test