Na ndiqni

Struga

Resul Kaba zgjidhet kryetar i ri i këshillit komunal në Strugë

Nga: zhurnal Më: 16 nëntor 2017 Në ora: 09:49
Resul Kaba emërohet kryetar i Keshillit komunal në Strugë

 Resul Kaba është kryetar i Këshillit komunal të Strugës.

Në seancën e djeshme në Strugë është konstatuar Këshilli i Strugës me gjithsej 27 këshilltarë të cilët do të jenë në shërbim të komunës gjatë katër viteve të ardhshme. Ata morën çertifikatat nga Komisioni Shtetëror Zgjedhor.

Kryetari i ri i Këshillit, në deklaratën e tij të parë tha se  do të punojë dhe do të kontribuojë për zhvillim, të ardhme të ndritur dhe prosperitet të komunës. Kaba ua uroi mandatin të githë 27 këshilltarëve dhe veçanërisht potencoi se do të punojë sipas rregullave dhe me gjithë kapacitetin e tij për një jetë më të mirë për qytetarët e Strugës, pa dallim të përkatësisë etnike, fetare, politike apo çfarëdo qoftë.

zhurnal
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test