Na ndiqni

Speciale

Gruaja që pa jetën pas vdekjes, ka një mesazh për të gjithë njerëzit

Më: 10 nëntor 2018 Në ora: 20:34
Gruaja që pa jetën pas vdekjes, ka një mesazh për të gjithë njerëzit

Gruaja, e cila u identifikua vetëm si Beverly zbuloi historinë e saj në internet. Ajo përjetoi vdekje klinike për disa çaste gjatë operacionit. Duke shkruar për një forum në lidhje me këtë eksperiencë, ajo tha se beson se kishte një paraqitje të shkurtër të jetës së përtejme.

Beverly thotë se kishte një pafajësi të ngjashme me atë të fëmijës gjatë përvojës dhe se ishte “duke fluturuar shumë shpejt përmes një tuneli”.

“Po lëvizja kaq shpejt sa nuk mund ta shihja, por mendova se pashë tunelin. Kishte dritë gjithnjë e më shumë drejt fundit të tunelit.

“Pastaj, papritmas, isha në heshtje. U ngjita lart dhe ndjeva diçka afër meje në të djathtën time. Nuk ndihesha sikur kisha një trup”, tregoi tutje ajo.

“Shpesh pyes veten për këtë: A isha një shpirt i lirë me plot gëzim të fëmijëve?”

Ajo nëpërmjet këtyre të të thënave tentoi të përcjellte mesazhin se bota e përtejme do i kthejë të gjithë në një papjekuri fëmijërore.

Përvoja ka mbetur gjithmonë me Beverly, por studiuesit besojnë se nuk është unike për të, ngase kishin dëgjuar raste të ngjashme në lidhje me përjetime të tilla përgjatë vdekjes klinike.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test