Na ndiqni

Skijim

Weirather + 11 qindtat nga Gut

Nga: Bota Sot Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 11:01
Tina Weirather

Skiatorja nga Lihteshtejni,Tina Weirather, tregoi formë të jashtëzakonshme në disiplinën e supersllallomit të madh, e cila u mbajt në Qendrën e Skive në Lake Louise të Kanadasë.

Weirather zuri pozitën e parë me kohë të kaluar për 1:18.52 minuta dhe me kohë më të mirë për 11 qindtat se zvicerania Lara Gut.Gut bëri paraqitje shumë të mirë por e pafat që të fitoi këtë garë, por me kohë ishte shumë më e shpejt për 16 qindtat se se austriakja Nicole Schmidhofer, që renditet në vend të tretë. Amerikania Shiffrin kryeson me 501 pikë, pasojnë:Rebensburg (336),ëeirather (234), Vlhova (221) etj.

Rezultatet

1.Tina Weirather (Lihteshtejni)      1:18.52

2.Lara Gut (Zvicra)       0.11

3.Nicole Schmidhofer (Austria)       0.27

4.Tessa Worley (FRA)      0.83

5.Mikaela Shiffrin (SHBA)     0.84

6.Johanna Schnarf (Italia)       0.88

7.Jasmine Flury (Zvicra)      0.92

8.Cornelia Hütter (Austria)      0.94

9.Sofia Goggia (Italia)       1.00

10.Corinne Suter (Zvicra)     1.25 

Bota Sot
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test