Na ndiqni

Skijim

Hirscher fitoi në sllallomin e madh

Nga: Bota Sot Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 10:46
Marcel Hirscher

Skiatori austriak, Marcel Hirscher, ka qenë më i mirë në disiplinën e sllallomit të madh të Kupës së Botës, e cila u zhvillua në Beaver Creek të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kampioni i Botës zuri pozitën e parë me kohë të kaluar 2:37.30 minuta dhe ishte për 88 qindtat më i shpejtë se norvegjezi Henrik Kristoffersen.

Gjermani Stefan Luitz për 15 qindtat ngeci nga pozita e dytë dhe për një qindtën ka qenë më i shpejt se Manuel Feller i Austrisë. Në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës, Jansrud udhëheq me 249 pikë  i ndjekur nga Svindal (245), Feuz (208) etj.

Rezultatet

1.Marcel Hirscher (Austria)      2:37.30

2.Henrik Kristoffersen (Norvegjia)       0.88

3.Stefan Luitz (Gjermania)       1.03

4.Manuel Feller (Austria)     1.04

5.Justin Murisier (Zvicra)       1.18

6.Loïc Meillard (Zvicra)      1.32

7.Ted Ligety (SHBA)       1.36

8.Filip Zubçiç (Kroacia)      1.47

9. Hans Olsson (Suedia)       1.65

10.Tommy Ford (SHBA)      1.94

Bota Sot
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test