Na ndiqni

Skijim

Albin Tahiri i 48-ti në lëshimin e parë në sllallom

Nga: Mediat Shqiptare Më: 22 shkurt 2018 Në ora: 08:08
Albin Tahiri

Skitari i Kosovës, Albin Tahiri ka përfunduar lëshimin e parë në disiplinën e sllallomit në Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018.

Albin Tahiri ka kryer me sukses lëshimin në sllallom, garë kjo e fundit ku po merr pjesë në këto Lojëra Olimpike Dimërore.

Ai nga 108 garues ka përfunduar në vendin e 48, me kohën 1:00.80 sekonda.

Vendin e parë e zuri norvegjezi Henrik Krostoferssen me kohë 47:72 sekonda, i dyti ishte suedezi Andre Myhrer (47.93), kurse i treti francezi Victor Muffat Jeandet (48.34).

Pas Albini do të ketë edhe lëshimin e dytë dhe të fundit në sllallom.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test