Na ndiqni

Skijim

Zyrtare: Juria vendos për ditën se kur do të zhvillohet gara “Downhill” e Albin Tahirit

Nga: Mediat Shqiptare Më: 11 shkurt 2018 Në ora: 09:12
Albin Tahiri

Gara në kategorinë e meshkujve në disiplinën “Downhill” (Lëshim i shpejtë) është anuluar për shkak të erërave të forta që po mbretërojnë në Korenë e Jugut.

Sipas jurisë së Lojërave Olimpike Dimërore, kjo garë është shtyrë për një ditë tjetër dhe do të zhvillohet të enjten më 15 shkurt nga ora 11:00 (3:00 në orën tonë lokale).

Në këtë garë do të paraqitet edhe skiatori nga Përfaqësuesja e Kosovës, Albin Tahiri.

Kujtojm se Albini tani do ta ketë mundësinë për të debutuar ditën e martë në disiplinën “Kombinim Alpik”

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test