Na ndiqni

Shqipëria

Atentat me armë zjarri në Tiranë, plagoset 55-vjeçari

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 22:30
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë, në zonën e Paskuqanit.

Mësohet se objektivi i të shtënave ka qenë 55-vjeçari Urim Vata, i cili ka mbetur i plagosur në vendngjarje.

Disa prej plumbave e kanë kapur 55-vjeçarin në këmbë, ndaj ai është dërguar me urgjencë në QSUT.

Vata ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën, ndërsa policia po punon intensivisht për identifikimin dhe kapjen e autorit. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test