Na ndiqni

Shqipëria

Banorët e Unazës së Re refuzojnë grupet e vlerësimit për kompensim

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 11:41
Foto

Banorët e Unazës së Re kanë refuzuar grupet e vlerësimit për kompensim ditën e hënë.

Ashtu siç ishte paralajmëruar, sot punonjësit e ARRSH-së dhe të bashkisë kanë dalë në terren për të hequr shtyllat e ndriçimit dhe pemët në të dyja anët e rrugës ku do të kalojë segmenti i “Unaza së Re”.

Teksa banorët kanë hyrë sot në ditën e 23 të protestës, ata kërkojnë me ngulm që të tërhiqet qeveria në vendimin për prishjen e banesave pa dëmshpërblyer më parë bizneset dhe shtëpitë në vlerën e tregut.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test