Na ndiqni

Shqipëria

Mbledhja Shqipëri-Kosovë, parulla kundër Ramës

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 11:05
Rama dhe Haradinaj

Ka nisur në Pejë, ceremonia shtetërore e mirëseardhjes në Mbledhjen e Përbashkët të Qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës.

Ndërsa kryeministri Edi Rama i shfaqur tejet nervoz dhe kryeministri Ramush Haradinaj janë takuar dhe kanë dëgjuar himnet kombëtare, në sfond shihen protestues me pankarta ku shkruhet “Gruevskin e ndihmuat, Val Zekën e tradhtuat”.

Ata janë familjarë të Grupit të Kumanovës, që kanë pritur mbështetje nga qeveria shqiptare. Parulla që spikat dukshëm dhe e ka shqetësuar Ramën vërehet pas shpinës së tij:  'Gruevski iku përmes Shqipërisë'.

Image
Image
Image
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test