Na ndiqni

Shqipëria

Tërmet në orët e para të mëngjesit, ja ku ishte epiqendra

Nga: Mediat shqiptare Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 08:49
Ilustrim

Një tërmet është regjistruar mëngjesin e sotme në veri të vendit, Shkodër. Mësohet se lëkundjet kanë qenë 2.6 ballë.

Sipas të dhënave nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, lëkundjet janë ndjerë rreth orës 04:35, ndërsa epiqendra ka qenë 11 km në Jugperëndim të Dedaj në Shkodër, me një thellësi prej 19 kilometrash.

Fatmirësisht nga tërmeti në fjalë nuk është raportuar për dëme materiale. Lëkundje tërmeti u regjistruan edhe dje dhe dy ditë më parë.

Image
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test