Na ndiqni

Shqipëria

Tërmet i fuqishëm pranë Shqipërisë, lëkundjet arritën në 5.1 ballë

Nga: Pamfleti Më: 2 janar 2018 Në ora: 21:49
Ilustrim

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur qyteti ne Selanikut ditën e sotme. Sipas informacioneve lëkundjet janë ndjerë në orën 6.24 të këtij mëngjesi me magnitudë 5.1. Tërmeti u ndje edhe në Maqedoni.

Tërmeti goditi pas një seri lëkundjesh të cilat nisën rreth mesnatës me një magnitudë prej 3.9, 3.5, 3.0 dhe 3.6 të shkallës Richter.

Lëkundja më e madhe u pasua nga dy tërmete të tjera, njëra prej të cilave ishte 3.2 në orën 6.28 në ora lokale dhe 2.3 në orën 8.26.

Deri më tani, fatmirësisht nuk janë raportuar dëmtime ose lëndime.

Pamfleti
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test